title12.jpgtitle20.jpgtitle8.jpgtitle1.jpgtitle14.jpgtitle6.jpgtitle3.jpgtitle4.jpgtitle10.jpgtitle13.jpgtitle18.jpgtitle5.jpgtitle21.jpgtitle7.jpgtitle17.jpgtitle11.jpgtitle19.jpgtitle16.jpgtitle15.jpgtitle22.jpg

День української писемності та мови 2019

«Треба, щоб мову ви вчили і знали, правильно нею усі розмовляли»,- під таким гаслом пройшов у СШ 127 традиційний День української писемності та мови. Долучилися до свята учні 1-11 класів та педагогічні працівники.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Учні та педагогічний колектив СШ 127 8 листопада 2019 року активно долучилися до свята, прийшли на заняття у вишиванках . На першому поверсі школи була виставка стінгазет, а також був зроблений «Рушник єдності» орнаменти якого розмалювували учні 2-7 класів.
Цей день проходив під гаслом :”Одягни вишиванку – цінуй українське”. Упродовж дня вчителі початкової школи та вчителі української мови проводили уроки на такі теми: «Як парость виноградної лози, плекайте мову”, «Вивчаємо українську разом», «Рідна мово українська», «Рідна мова - духовний скарб нації», «Моє ти диво калинове», «День української писемності та мови» тощо.
Також 8 листопада 2019 року на Українському радіо традиційно відбувся радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Учні нашої школи також долучилися до написання радіодиктанту.

 

Поділіться цією новиною з друзями

jmworld